Môj príbeh

Sprevádzam ženy svetom financií, učím ich,

ako porozumieť peniazom,

spriateliť sa s nimi

a ostať vždy nezávislé. 

Môj príbeh, alebo prečo som začala písať blog


Od roku 2010 pracujem v oblasti financií ako finančný sprostredkovateľ. Vždy som hľadala pre ľudí to najlepšie riešenie ich situácie. Pred dvoma rokmi som si ale uvedomila, že to nestačí. Rozhodla som sa ľudí hlavne vzdelávať. Toto rozhodnutie vzniklo na základe mojej osobnej skúsenosti po tom, čo som ja sama prešla ťažkým obdobím.

Začalo sa to všetko krásne, niekedy v roku 2003. Založila som si jazykovú školu, v tom čase to ešte bola veľká vec. Za krátku dobu som vybudovala zázemie pre stovky klientov, 30 lektorov v 8 jazykoch. Mali sme krásne priestory, 2 recepčné. Krásne časy. Veľa peňazí prichádzalo, ale...

... veľa aj odchádzalo. 

Neriešila som to. Veď všetko išlo ako po masle. Čo by sa mohlo stať? Máme zmluvy, klientov, lektorov, krásne priestory, sme dobrí a kvalitní. Naivne som si myslela, že sa o nič nemusím starať a všetko pôjde vždy hladko. Lenže nič netrvá večne. 

 

Moja jazykovka

 

A rok 2008 ma o tom presvedčil. 

 

V tom roku vypukla svetová kríza, ktorá zamiešala karty v mojom biznise. Celé moje úspešné podnikanie, ktoré bolo založené hlavne na vzdelávaní firemných klientov, sa rozpadlo ako domček z kariet a zo mňa, úspešnej podnikateľky, sa zo dňa na deň stala troska bez peňazí, kamarátov s podlomeným zdravím. 

 

Ostala som sama.

 

Len ja a moje náklady. Bez úspor, nápadov, energie a chuti čokoľvek riešiť.

Dostala som sa tak hlboko, že som sa uzavrela pred svetom, nebola som schopná komukoľvek sa zdôveriť, lebo som si pripadala ako najväčší looser. Predala som aj auto, aby som mala na platenie hypotéky a nájmu. Bola som naozaj na dne.

 

Zachránil ma "Bohatý otec, chudobný otec"

 

Dno je dobré na to, aby sme sa od neho mohli odraziť. A to sa mi podarilo, keď sa mi do rúk dostala kniha od Roberta Kiyosakiho "Bohatý otec, chudobný otec". Prečítala som ju za dva dni a potom som ju čítala ešte niekoľkokrát.

Táto kniha je stále pre mňa jedna TOP-ka pre pochopenie zmýšľania chudobných a bohatých ľudí. To ma nakoplo k tomu, aby som sa začala učiť o svete peňazí, o tom ako to funguje, ako som sa mala zachovať, čo urobiť inak.

 


Počas svojej kariéry som viedla stovky rozhovorov, počula a spolu s klientmi prežila rôzne osobné príbehy. Veľa z nich mi pripomína môj predchádzajúci život, keď človek myslí na dnešný deň, na to ako ho prežiť, užiť si.

A pretože sa stále stretávam s názorom ľudí, že oni chcú žiť tu a teraz a nebudú myslieť na budúcnosť, rozhodla som sa podeliť sa o moje skúsenosti a skúsenosti mojich klientov.

Chcem sa venovať hlavne ženám. Mojím zámerom je ukázať im, aké je dôležité vedieť o peniazoch čo možn najviac, naučiť sa k nim správať s láskou a pokorou a ostať nezávislá v každom okamihu svojho života. 

 

A prečo práve ženy?

 • V prvom rade preto, lebo som sama žena  a prešla som si rôznymi obdobiami vo vzťahu s peniazmi.
 • Presne rozumiem ako sa žena cíti, keď ide o peniaze. Chce ich mať dosť, aby sa nemusela trápiť. Hovoriť však o peniazoch je pre mnohé neslušné, fuj, nuda alebo tabu. 
 • My ženy máme rôzne presvedčenia, ktoré nám už neslúžia a ktoré si však často ani neuvedomujeme. Je načase aby to bolo konečne inak. Svet sa mení a ja cítim, že teraz je ten správny čas, zmeniť aj postoj žien k peniazom.

 

Ale hlavne si želám, aby ženy vedeli a mohli byť nezávislé celý svoj život. 

 

Je načase

 

 • aby sme my ženy zobrali zodpovednosť za svoje peniaze do vlastných rúk
 • aby sme vyliečili zranenia a staré presvedčenia, aby sme sa pozreli peniazom tvárou v tvár a prišli na to, že peniaze nie sú zlé alebo dobré, sú také, akými ich urobíme
 • aby sme z peňazí mali svojich dobrých priateľov, ktorí budú pracovať za nás a pre nás 
 • aby sme vyvrátili mýtus, že peniaze sú čisto mužská záležitosť
  aby sa ženám otvorili oči a srdce. Dajme do tej mužskej energie trocha svojej jemnej, vnímavej ženskej energie, aby ten tvrdý, mužský svet čísiel zjemnel
 • ale hlavne preto, aby ženy v každom ohľade a v každom období svojho života mohli byť slobodné a nezávislé od  

Chcem priniesť múdrosť, jemnosť, ženskú intuíciu a vedomé rozhodovanie, keď ide o niečo také dôležité, ako sú peniaze.

Mojim cieľom je spoločnosť vzdelaná, rozhodná, vedomá a slobodná, ktorá neprepadne dobre mieneným radám „odborníkov“, alebo nepodľahne dobre naučeným predajným technikám vyškoleného personálu niektorej finančnej inštitúcie.

Prevediem Vás svetom peňazí z praktického pohľadu a rozdelím to na rôzne časti života ako napríklad:

 • Inflácia, zdražovanie, ako to prežiť
 • Rodinný rozpočet – plánovanie a kontrola
 • Dôchodok
 • Vytváranie rezervoáru peňazí

Ale

Prevediem Vás aj témami ako napr.: 

 • Naše staré presvedčenia
 • Naši kostlivci ukrývajúci sa v skrini
 • Vedomé používanie peňazí
 • Pravidelné rande s peniazmi

 

... a veľa iného...  😊

 

Budem Vás krok za krokom zoznamovať so všetkým až kým nezistíte, že strach a nevôľa voči peniazom bola úplne zbytočná, kým sa s nimi neskamarátite a nebudete sa tešiť na rozhovor s nimi a o nich.

Na čo sa ešte môžete tešiť? Vytvorila som krásnu prehľadnú tabuľku príjmov a výdajov, ktorá Vám umožní vidieť to, čo dnes mnohé ešte nevidíte. Otvoríme si fľašu vína, alebo dobrú kvalitnú čokoládu a prvýkrát si dáme stretnutie s našimi peniazmi. 

Vydajte sa so mnou za poznaním a láskou.... k peniazom 😊